menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
An 8-pack of candy bars costs $7.28. What is the unit price? plz help
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
An 8-pack of candy bars costs $7.28. What is the unit price? plz help
asked
Mar 15, 2017
92.5k
views
0
votes
An 8-pack of candy bars costs $7.28. What is the unit price?
plz help
Mathematics
middle-school
Amani
asked
by
Amani
8.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
7.16 dpollars for one candy bar
Aaron Reed
answered
Mar 19, 2017
by
Aaron Reed
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org