menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A bottle of cranberry juice contains 32 fluid ounces and costs $2.56. What is the unit rate?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A bottle of cranberry juice contains 32 fluid ounces and costs $2.56. What is the unit rate?
asked
Jan 25, 2016
89.3k
views
5
votes
A bottle of cranberry juice contains 32 fluid ounces and costs $2.56. What is the unit rate?
Mathematics
middle-school
Givius
asked
by
Givius
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Karega
answered
Jan 30, 2016
by
Karega
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org