menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Which is a better buy $4.38 for six pack of lemonade for $5.76 for an 8 pack
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Which is a better buy $4.38 for six pack of lemonade for $5.76 for an 8 pack
asked
Mar 1, 2017
75.3k
views
0
votes
Which is a better buy $4.38 for six pack of lemonade for $5.76 for an 8 pack
Mathematics
middle-school
Klados
asked
by
Klados
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
7
votes
Actually, the answer is $5.76 for 8
5.76 \ 8 =.72
4.38 \ 6 =.73
Jacklin
answered
Mar 4, 2017
by
Jacklin
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
7
votes
5.76 for 8 packs of lemonade
Verma
answered
Mar 7, 2017
by
Verma
7.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Solve" CLASS="qa-prev-q theme">← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org