16.7k views
1 vote
If a 3 pound cantaloupe costs $2.67, what is the unit rate?

1 Answer

6 votes
2.67/3=.89 per pound
User SergeS
by
7.7k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories