menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A box of a dozen fruit tarts costs 15.00. what is the cost of the one fruit tart
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A box of a dozen fruit tarts costs 15.00. what is the cost of the one fruit tart
asked
Jun 7, 2017
6.9k
views
0
votes
A box of a dozen fruit tarts costs 15.00. what is the cost of the one fruit tart
Mathematics
middle-school
Ephemeris
asked
by
Ephemeris
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
$1.25 each You figure this out by dividing 15.00÷12
Eric Schoonover
answered
Jun 8, 2017
by
Eric Schoonover
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
$15/12 = 1.25
The price of 1 fruit tart is $1.25
Andy Ibanez
answered
Jun 12, 2017
by
Andy Ibanez
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jan 25, 2016
161k
views
A box of a dozen fruit tarts cost $15.00.What is the cost of one fruit tart
Pratik Butani
asked
Jan 25, 2016
by
Pratik Butani
8.4k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
0
votes
161k
views
asked
Dec 1, 2018
112k
views
A box of dozen fruit tarts cost $15. What is the cost of one fruit tart?
Ryan Payne
asked
Dec 1, 2018
by
Ryan Payne
7.6k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
112k
views
asked
Oct 2, 2018
208k
views
A box of a dozen fruit tarts costs $15.00. what is the cost of one fruit tart?
Joe Enos
asked
Oct 2, 2018
by
Joe Enos
8.4k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
2
votes
208k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org