98.8k views
2 votes
How do i find the unit cost of $12 for 4 yd2

User Arun Siva
by
8.0k points

1 Answer

3 votes
divide 12 by 4, and you should get 3 dollars per yard
User Thomas Levesque
by
7.7k points

No related questions found