79.2k views
4 votes
What is the unit rate of $2.50 for 5 ounces

User Ivan G
by
8.7k points

1 Answer

3 votes
2.50 / 5 = 0.50 per oz
User Jesse Van Bekkum
by
6.7k points

No related questions found