Company A : 220 + 65h
Company B : 300 + 55h
How many hrs they will cost the same.....so set them equal to each other and solve for h(the number of hrs)
220 + 65h = 300 + 55h
65h - 55h = 300 - 220
10h = 80
h = 80/10
h = 8
220 + 65(8) = 740
300 + 55(8) = 740
so in 8 hrs, both companies charge $ 740