menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Which size is better in buying detergent: 32 fl oz for $1.99 50fl oz for $2.49
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Which size is better in buying detergent: 32 fl oz for $1.99 50fl oz for $2.49
asked
May 28, 2017
74.0k
views
2
votes
Which size is better in buying detergent: 32 fl oz for $1.99
50fl oz for $2.49
Mathematics
high-school
Adutra
asked
by
Adutra
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
the 32oz is more expensive per oz. by $.01 per oz.
Itay Kinnrot
answered
Jun 2, 2017
by
Itay Kinnrot
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 1, 2017
176k
views
it cost 3.99 for 25 fl. oz or detergent or 6.99 for 90 fl. oz of detergent which is a better buy? and can you work it out please.
Howellmartinez
asked
Jun 1, 2017
by
Howellmartinez
7.8k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
176k
views
asked
Jul 23, 2017
178k
views
$3.99 for 25 fl oz of detergent or $6.99 for 90 fl oz of detergent find the unit price
Fedotoves
asked
Jul 23, 2017
by
Fedotoves
8.3k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
178k
views
asked
Feb 5, 2017
94.8k
views
It cost $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?
Ljedrz
asked
Feb 5, 2017
by
Ljedrz
7.6k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
5
votes
94.8k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org