Answer:
t = 0.55 s and t = 1.14 s
Step-by-step explanation:
as we know that height in terms of time is given as

now we have to find the time at which its height is h = 13 ft
so here we can say





so it will be at h = 13 ft height at t = 0.55 s and t = 1.14 s