154k views
2 votes
If 4 bags of chips cost $3.00 how much would 5 cost?

User Mohsenme
by
8.6k points

1 Answer

4 votes
4 bags of chips cost $3 3/4= $0.75 per bag
0.75*5=$3.75

Hope this helps :)
User Tim Reynolds
by
7.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.