150k views
2 votes
A jar of jelly that weighs 4.25 ounces costs $2.89. What is the cost of one ounce of jelly?

User MadhaviJ
by
7.2k points

1 Answer

2 votes
4.25 + $2.89.= $7. 1 4
User Nawang
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories