200k views
2 votes
Find the unit rate $150 for 3 games

2 Answers

5 votes
50$ for each game like 50t50t50=150


User Pesho Hristov
by
7.7k points
3 votes
It would be $50 per each game
User Connor Black
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.