229k views
1 vote
32 cans of coke cost a total of $8.96. what is the cost per can? let c represent the cost for one can of coke

User Voglerr
by
7.4k points

1 Answer

6 votes
Divide 32 by 8.96 to get the unit rate. cā‰ˆ4$Ā 
User TheBestBigAl
by
8.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.