menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
If Tim spends $22.00 on 10 gallons of gas, how much did gas cost per gallon? $2.00 $2.20 $2.50 $3.00
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
If Tim spends $22.00 on 10 gallons of gas, how much did gas cost per gallon? $2.00 $2.20 $2.50 $3.00
asked
Jul 10, 2017
170k
views
1
vote
If Tim spends $22.00 on 10 gallons of gas, how much did gas cost per gallon?
$2.00
$2.20
$2.50
$3.00
Mathematics
high-school
Dparnas
asked
by
Dparnas
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
The answer is obviously $2.20
Scott McLeod
answered
Jul 12, 2017
by
Scott McLeod
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
5
votes
22.00 / 10 = 2.20 per gallon
Teg
answered
Jul 16, 2017
by
Teg
7.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org