Cherries cost $5 for 2 pounds and $7.50 for 3 pounds. Question: a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put weight or cost on the x-axis? Which one would you put on the y-axis? d. Plot the two points described. e. How much would 5 pounds of cherries cost? What did you do to solve this problem?