menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 2-pound package of hamburger costs $7.00, and you pay $10.50 for a 3-pound package of hamburger. Use a double number line to complete the table. Weight (lb) 2 3 4 5 Cost ($) 7.00 10.50 14.00 17.50 What
asked
Dec 18, 2022
129k
views
1
vote
A 2-pound package of hamburger costs $7.00, and you pay $10.50 for a 3-pound package of hamburger. Use a double number line to complete the table.
Weight (lb)
2
3
4
5
Cost ($)
7.00
10.50
14.00
17.50
What is the unit rate in this relationship?
Mathematics
college
Wiseass
asked
by
Wiseass
7.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
10
votes
Explanation:
fresco didn't Divo ratify jdndodnswjskd ksosbwjw
Blazs
answered
Dec 24, 2022
by
Blazs
7.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
7.8m
questions
10.5m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org