129k views
1 vote
A 2-pound package of hamburger costs $7.00, and you pay $10.50 for a 3-pound package of hamburger. Use a double number line to complete the table.

Weight (lb)
2
3
4
5
Cost ($)
7.00
10.50
14.00
17.50

What is the unit rate in this relationship?

User Wiseass
by
7.3k points

1 Answer

10 votes

Explanation:

fresco didn't Divo ratify jdndodnswjskd ksosbwjw

User Blazs
by
7.4k points