108k views
19 votes
Ben also bought a package of 3 T-shirts for $14.25. What is the unit price, per T-shirt

User Dukebody
by
8.2k points

1 Answer

12 votes

Answer:

4.75 per T-shirt

Explanation:

Divide 14.25 by 3

User Lithium
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories