188k views
4 votes
At a local grocery, 26-ounces of a sport drink costs $1.30. What is the price per ounce?

1 Answer

6 votes
$0.05 is the price per ounce.
User Kumaheiyama
by
9.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories