For this, you have to calculate Unit rates of all of them.
Unit rate of sample 1, = 10/25 = $0.4
U.R. of sample 2, = 18.50/50 = $0.37
U.R. of sample 3, 27.20/80 = $0.34
So, first one is costlier!!!
9.5m questions
12.2m answers