47.9k views
11 votes
A store sells 4 T-shirts for $38.04. What is the unit cost per T-shirt?

User Gjgjgj
by
8.0k points

1 Answer

2 votes

Answer:9.51

38.04/4 = 9.51

Have a good day :)

User Etal
by
8.2k points