167k views
2 votes
A store sells 3 videotapes for $4.99. find the unit rate

1 Answer

5 votes
1.66333333 because u divide 4.99 by 3 to get the value of one
User Webby
by
7.8k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.