126k views
24 votes
Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

1 Answer

1 vote

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Explanation:

User Daniex
by
7.5k points