134k views
5 votes
Pete owns several pizza restaurants .He sells cheese pizzas for $12 each. How much money was made in january at the Westland location?

Pete owns several pizza restaurants .He sells cheese pizzas for $12 each. How much-example-1
User Arup Hore
by
7.7k points

2 Answers

3 votes
You are going to multiply 1,824 the amount of pizzas sold in January from Westmount by 12 which will give you the answer of,  21,888
User Fotanus
by
7.8k points
5 votes
12 × 1,824 = 21,888 . hope it helped
User JDur
by
7.2k points