120k views
1 vote
If rice arroba (25 pounds) costs $ 18,000 how much it costs one pound of rice?

User Tomazahlin
by
7.8k points

2 Answers

7 votes
$720 is the answer to this question.

User Tomathon
by
9.6k points
4 votes
$18,000 divided by 25 pounds = 720
User Dumars
by
8.0k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories