menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
If rice arroba (25 pounds) costs $ 18,000 how much it costs one pound of rice?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
If rice arroba (25 pounds) costs $ 18,000 how much it costs one pound of rice?
asked
Sep 21, 2017
120k
views
1
vote
If rice arroba (25 pounds) costs $ 18,000 how much it costs one pound of rice?
Mathematics
high-school
Tomazahlin
asked
by
Tomazahlin
7.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
7
votes
$720 is the answer to this question.
Tomathon
answered
Sep 23, 2017
by
Tomathon
9.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
$18,000 divided by 25 pounds = 720
Dumars
answered
Sep 27, 2017
by
Dumars
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Sep 28, 2024
54.3k
views
Imprimir 6. O arroba O red O circulación O contraseña Which one does bot belong
Litherum
asked
Sep 28, 2024
by
Litherum
7.8k
points
Spanish
college
1
answer
4
votes
54.3k
views
asked
Dec 19, 2020
27.1k
views
1. No encuentro el ____. Desde ayer estoy viendo el mismo canal. Internet control remoto ratón 2. Necesitamos más papel para la ____. página principal arroba impresora 3. Tengo que apagar mi ____ en el
Rick Royd Aban
asked
Dec 19, 2020
by
Rick Royd Aban
8.4k
points
Spanish
high-school
1
answer
4
votes
27.1k
views
asked
Feb 27, 2021
172k
views
Escoge la respuesta que es correcta. Una dirección de una página de Internet usa el punto seguido de la palabra 'com' y una dirección de correo electrónico usa 1 O una arroba 2un teclado 3un apodo
Prashu
asked
Feb 27, 2021
by
Prashu
7.8k
points
Spanish
middle-school
2
answers
4
votes
172k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org