3.0k views
1 vote
What is the unit rate for 14 lb for $2.99

1 Answer

4 votes
how much for 1lb
2.99/14=0.213/1=$0.21

it is 21 cents per lb
User Jonaz
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories