213k views
5 votes
Which situation would have a unit rate of 8?

Which situation would have a unit rate of 8?-example-1
User Migontech
by
7.2k points

2 Answers

5 votes
B would have a unit rate of eight because you divide 24 by 3
User Jfmercer
by
7.9k points
3 votes
The answer is B $24 for 3 shirts.

Hope this helps :)
User Colymore
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories