104k views
1 vote
A 6-pack of candy bars costs $1.56. What is the unit price?

User Tunaranch
by
7.4k points

2 Answers

6 votes
0.38 per candy bar
you have to divide 1.56 by 6
User Resonance
by
8.9k points
11 votes

Answer:

0.38

Explanation:

divide 6 by 1.56

i hope it helps

User Kurru
by
8.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories