menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
32 oz for $6-1oz 18 cents Or 72 oz for 12$-1oz 1dollar Which is the better deal?
asked
Mar 18, 2017
15.7k
views
4
votes
32 oz for $6-1oz 18 cents
Or 72 oz for 12$-1oz 1dollar
Which is the better deal?
Mathematics
middle-school
Bronwyn
asked
by
Bronwyn
7.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
6
votes
It is the 72 one because if you double 32 you will get 64 oz for 12 dollars but 72 oz for 12 dollars is a better deal
David Verhasselt
answered
Mar 21, 2017
by
David Verhasselt
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
I'm pretty sure it's 32 ounces for $6
Dean Martin
answered
Mar 22, 2017
by
Dean Martin
7.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.1m
questions
10.7m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org