menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
32 oz for $6-1oz 18 cents Or 72 oz for 12$-1oz 1dollar Which is the better deal?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
32 oz for $6-1oz 18 cents Or 72 oz for 12$-1oz 1dollar Which is the better deal?
asked
Mar 18, 2017
15.7k
views
4
votes
32 oz for $6-1oz 18 cents
Or 72 oz for 12$-1oz 1dollar
Which is the better deal?
Mathematics
middle-school
Bronwyn
asked
by
Bronwyn
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
6
votes
It is the 72 one because if you double 32 you will get 64 oz for 12 dollars but 72 oz for 12 dollars is a better deal
David Verhasselt
answered
Mar 21, 2017
by
David Verhasselt
8.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
I'm pretty sure it's 32 ounces for $6
Dean Martin
answered
Mar 22, 2017
by
Dean Martin
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 20, 2024
89.7k
views
If 1dollar equals 19,45 rand then how much is 600dollars in rands
Slindile
asked
Jun 20, 2024
by
Slindile
8.1k
points
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
89.7k
views
asked
Feb 20, 2023
194k
views
The exchange rate between Mexican pesos and U.S. dollars is 12. 54 pesos to 1dollar. If Chris travels to Mexico and converts $750 to pesos for spending money,how many pesos will he have? Round your answer
Lukeyb
asked
Feb 20, 2023
by
Lukeyb
8.2k
points
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
194k
views
asked
Jan 15, 2024
106k
views
When you are applying foil highlights and mixing less than 1oz of bleach powder, how much Olaplex No.1 do you add to the formula? 1) 1/4 oz 2) 1/2 oz 3) 3/4 oz 4) 1 oz
CagedMantis
asked
Jan 15, 2024
by
CagedMantis
8.7k
points
Computers & Tech
high-school
1
answer
2
votes
106k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org