4.4k views
9 votes
Mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

1 Answer

2 votes

Answer:

1.44

Explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

User Rivo
by
8.6k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories