menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Which soap deal has the lowest price per ounce? $5.50 for 13.0 oz $5.75 for 14.0 oz $3.45 for 3.5 oz $5.25 for 12.0 oz
asked
Feb 4, 2022
111k
views
24
votes
Which soap deal has the lowest price per ounce?
$5.50 for 13.0 oz
$5.75 for 14.0 oz
$3.45 for 3.5 oz
$5.25 for 12.0 oz
Mathematics
college
Medalib
asked
by
Medalib
4.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
9
votes
It’s option two
Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Swazimodo
answered
Feb 8, 2022
by
Swazimodo
5.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.4m
answers
Other Questions
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org