82.9k views
0 votes
Anita bought 3 1/4 yards of fabric. her cost was $13. what was the cost per yard?

2 Answers

2 votes
39 I Believe? Or $3.29 Cents Worth
User Arpiagar
by
8.4k points
1 vote
$4 per yard. $13/3.25= 4
User Trozen
by
8.6k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories