225k views
4 votes
5 pounds of apples cost $9.95. Find the unit rate.

User SergeyS
by
7.9k points

2 Answers

2 votes
1.99 cuz you dived by five
User Vineethbc
by
7.7k points
4 votes
9.95[divide]5 = $1.99
User Mario Corchero
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories