56.6k views
3 votes
Estimate the unit rate 3 yards of fabric for $13.47

User Mejobloggs
by
7.7k points

1 Answer

4 votes
Unit rate is $13.47/3 = $4.49 per yard
User Tom West
by
8.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories