menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Six oranges cost $5.34.How much does 1 orange cost?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Six oranges cost $5.34.How much does 1 orange cost?
asked
May 14, 2017
96.8k
views
3
votes
Six oranges cost $5.34.How much does 1 orange cost?
Mathematics
middle-school
Stevegt
asked
by
Stevegt
7.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
Answer is void, please ignore
Mjschultz
answered
May 14, 2017
by
Mjschultz
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
5.34/6=0.89 so one apple is equal to 89 cents
Billerby
answered
May 19, 2017
by
Billerby
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org