135k views
4 votes
The unit rate of $11.49 for 3 packages

The unit rate of $11.49 for 3 packages-example-1

2 Answers

1 vote
11.49/3=$3.83
3/3=1 package

$3.83 per package
User Llewellyn Collins
by
7.0k points
6 votes
11.49/3 = 3.83 per package
User Winona
by
7.2k points