50.8k views
1 vote
Sara bought a 16 ounce Jarod strawberry jam for $3.20. What is the unit price

1 Answer

7 votes
1 ounce of Jarod strawberry jam is 20¢ Unit price 20¢ for 1 ounce of jarod strawberry jam Hope this helps!
User Mazhar Islam
by
8.3k points

Related questions

1 answer
4 votes
94.4k views
1 answer
2 votes
35.4k views