menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Options 1,2,3 or4? Help!
asked
Jun 1, 2022
213k
views
12
votes
Options 1,2,3 or4?
Help!
Mathematics
high-school
Rmeakins
asked
by
Rmeakins
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
Option 2 because 6/2=3 so you would have to divide 15 by 2 which is 7.5
Stefan Jaritz
answered
Jun 3, 2022
by
Stefan Jaritz
7.7k
points
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
option 2
6/15 = 3/7.5
Trigger
answered
Jun 6, 2022
by
Trigger
8.7k
points
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 19, 2024
55.9k
views
Which is a better deal: 6.49 for 12 pints or4.69 for 8 pints? 1) $6.49 for 12 pints 2) $4.69 for 8 pints
Kunal Kukreja
asked
Jul 19, 2024
by
Kunal Kukreja
8.3k
points
Business
high-school
1
answer
0
votes
55.9k
views
asked
Sep 14, 2018
11.6k
views
If you was going to have the fraction 3/4 = something 28 would you use 3 or4 to times it
Ryan Grush
asked
Sep 14, 2018
by
Ryan Grush
8.6k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
11.6k
views
asked
Dec 8, 2019
178k
views
5/8 or4/5 which one is smaller
BAKE ZQ
asked
Dec 8, 2019
by
BAKE ZQ
7.4k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
178k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Please solve the following equation. x-6x=56
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org