83.8k views
0 votes
A 1200 sq ft house is advertised for sale at a price of $96,000. What is the cost per square foot

User Maditya
by
7.7k points

2 Answers

1 vote

Answer:

Apex-$80

Explanation:


User Jolan
by
8.0k points
5 votes
Divide $96,000 by 1200 sq and you get $80
User Ali Aljarah
by
7.9k points

Related questions

2 answers
3 votes
64.7k views