190k views
1 vote
Which unit rate is the lowest price per ounce? (1 point)

Choice A: 30 ounces of chocolate chips for $2.49


Choice B: 40 ounces of chocolate chips for $3.32


Choice A

Choice B

The unit rates are equal.

The unit rates cannot be determined.

1 Answer

3 votes
I believe its choice B
User Almir Filho
by
7.3k points