46.1k views
2 votes
A bottle of body wash costs 2.88 and contains 12 ounces. How much does it cost per ounces?

1 Answer

6 votes
$2.88/12 = $0.24 per ounce of body wash
This can be solved by using a calculator.
Hope this helps!
User Asfandyar Khan
by
7.7k points

No related questions found