5.4k views
4 votes
Eight pens cost $9.20. what is the unit price? __ per pen?

User Biri
by
8.7k points

1 Answer

1 vote
Unit price is the price for 1.

9.20/8 = 1.15

Unit price = $1.15

User SeanT
by
7.9k points

No related questions found