5.6k views
18 votes
Help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee please

Help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee please-example-1
User SE Is Dead
by
5.4k points

2 Answers

9 votes

Answer: Sweet and Sour company is right

Explanation:

User Woodley
by
5.7k points
11 votes

Answer:

Sweet and Sour Company

Explanation:

$24/4 gallons=$6/gallon

$16/8 quarts (divide by 4 cause there's 4 quarts per gallon)=$8/gallon

User Ramya
by
5.8k points