121k views
20 votes
Which is the better buy: 12 cans of soda for $9 or 4 cans for $3?
And, Why?

1 Answer

8 votes

Answer:

12 for 9$

Explanation:

Because you get more cans.

User Daveredfern
by
5.8k points