124k views
18 votes
Terry paid $4.50 for 3 cans of corn.What is the unit price?

1 Answer

4 votes

Answer:

1.50

Explanation:

4.50รท3= 1.50 to check you could do 1.50 x 3

User Dvtoever
by
6.7k points