menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A lot of products have French directions as well as English. Choose which product would have French on it A. stuffing B. shampoo C. frozen waffles D. brownie mix
asked
Feb 17, 2017
220k
views
2
votes
A lot of products have French directions as well as English. Choose which product would have French on it
A. stuffing
B. shampoo
C. frozen waffles
D. brownie mix
French
high-school
OrganicMustard
asked
by
OrganicMustard
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
A lot of products have French directions as well as English. Choose which product would have French on it A. stuffing
B. shampoo
Swchen
answered
Feb 18, 2017
by
Swchen
8.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
0
votes
B:shampoo because people from all over the world uses shampoo so they put French in it plus my shampoo has French in it
Michael Blackburn
answered
Feb 23, 2017
by
Michael Blackburn
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Nov 5, 2024
133k
views
You've been hired as a management consultant to WaffleCo, a maker of generic-brand frozen waffles. They're each trying to figure out if they should produce a little more output or a little bit less in
Michaelcarrano
asked
Nov 5, 2024
by
Michaelcarrano
7.6k
points
Business
high-school
1
answer
1
vote
133k
views
asked
Jan 9, 2024
37.0k
views
A 4-pack of frozen waffles costs $3.81. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
Ajzeffer
asked
Jan 9, 2024
by
Ajzeffer
9.1k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
5
votes
37.0k
views
asked
Feb 9, 2021
139k
views
An 8-pack of frozen waffles costs $6.91. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
Ethyl Casin
asked
Feb 9, 2021
by
Ethyl Casin
8.3k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
139k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
Où vit-on le mieux et pourquoi : en ville ou à la campagne?
Pour quelles raisons beaucoup de touristes viennent chaque annee visiter la france
Hey guys, I need 5 sentences! ¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What does tres bien mean in French
What does compris mean in French ???
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org