67.8k views
0 votes
What is the unit rate for $32.05 for 15 gallons

User Dave Keane
by
8.8k points

1 Answer

2 votes
Divide $32.05 by 15 for the unit rate per gallon. So 32.05/15= $2.14 per gallon.
User Vineet Singla
by
8.2k points

No related questions found