176k views
20 votes
Find the unit rate

$28 for 7 people

2 Answers

3 votes

Answer:

4$ per 1 person

Explanation:

User Supreet
by
4.9k points
13 votes

Answer: 4 dollars per person . that would be it .

Explanation:

User Amaresh S M
by
4.7k points