9.1k views
5 votes
Joan had $126 to spend on 9 books after buying them she had $18 how much did each book cost

User Spizzak
by
7.7k points

2 Answers

3 votes
12 because 126 subtract 18 is 108 divide that by 9 is 12
User Kruczkowski
by
8.6k points
4 votes
12$ what you do is subtract 18 then divide 108 by 9
User Sourav Gupta
by
7.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories