menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Joan had $126 to spend on 9 books after buying them she had $18 how much did each book cost
asked
Apr 24, 2017
9.1k
views
5
votes
Joan had $126 to spend on 9 books after buying them she had $18 how much did each book cost
Mathematics
middle-school
Spizzak
asked
by
Spizzak
7.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
12 because 126 subtract 18 is 108 divide that by 9 is 12
Kruczkowski
answered
Apr 25, 2017
by
Kruczkowski
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
12$ what you do is subtract 18 then divide 108 by 9
Sourav Gupta
answered
Apr 29, 2017
by
Sourav Gupta
7.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.7m
questions
11.3m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org