menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A local store sells oranges at a price of 6 for $9.00 what is the unit rate? how much will 10 oranges cost
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A local store sells oranges at a price of 6 for $9.00 what is the unit rate? how much will 10 oranges cost
asked
Nov 14, 2017
178k
views
5
votes
a local store sells oranges at a price of 6 for $9.00 what is the unit rate? how much will 10 oranges cost
Mathematics
middle-school
Kachi
asked
by
Kachi
8.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
All The oranges would cost 90.00 dollars because 9x10=90 so there's you're answer
PlageMan
answered
Nov 20, 2017
by
PlageMan
7.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org