178k views
5 votes
a local store sells oranges at a price of 6 for $9.00 what is the unit rate? how much will 10 oranges cost

User Kachi
by
8.4k points

1 Answer

4 votes
All The oranges would cost 90.00 dollars because 9x10=90 so there's you're answer
User PlageMan
by
7.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories